Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Siyaset (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 19.09.2021 - 09:49, Güncelleme: 19.09.2021 - 09:49

Prof.Dr.Yüksel Özkan Soru Önergeleri

 

Prof.Dr.Yüksel Özkan Soru Önergeleri

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN, yaklaşan 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.
Şube Başkanı Muzaffer Uyar ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı Yüksel Özkan ile önemli açıklamalarda bulunuldu. Görüşmede gazilerin, şehit ailelerinin ve yakınlarının hala çözüm bekleyen sıkıntılarını dile getiren Uyar, bugüne kadar bu konularda yapmış oldukları çalışmalardan söz ederek, geçtiğimiz Nisan ayında Gazilerimizin aralarındaki ayrımın giderilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne “Kanun Teklifi” sunan Milletvekili Yüksel Özkan’a Muharip Gaziler Derneği adına teşekkürlerini iletti. Prof.Dr.Yüksel Özkan, Şehit Aileleri ve Gazilerimizin toplumda çok daha saygın bir yeri hak ettiklerini, dolayısıyla onların yaşamları boyunca maddiyattan da öte manevi olarak değerlerinin bilinmesi gerektiğini belirtti. Fırsat buldukça derneği ziyaret etmeye devam edeceğini vurgulayan Özkan, onların yaşamlarını kolaylaştırma adına atılacak her türlü adımda yanlarında olacağını sözlerine ekledi. 28/04/2021 tarih ve 2/3590 esas sayılı Gaziler ile Şehit ve Gazi Yakınlarının Şartlarının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ni TBMM’ye sunmuştuk. Her zaman olduğu gibi ilgili kanun teklifimiz rafa kaldırılmıştır. Bu durum şahsımdan ziyade, gazilerimizi bir hayli üzmüştür. Yeni yasama döneminde söz konusu kanun teklifimizin takipçisi olacağımızdan şüphe duyulmasın, dedi.  Yüksel Özkan sözlerine şöyle devam etti; Son günlerde şehit aileleri ve gaziler ile yapmış olduğumuz görüşmelerde, özellikle ulaşım alanında kendilerine ya da ailelerine tanınmış olan hakların fiilen uygulanmadığı konusunda görüşler tarafımıza bildirilmiştir. Hatta farklı il ve ilçe belediyelerinde uygulamada değişiklikler görüldüğü de bizlere ulaşmıştır. 4736 sayılı kanun hükümlerine göre, Şehit Aileleri, Gaziler ve yakınları belediyeler ve belediyeler tarafından kurulan şirketlere ait toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanırlar, denilmiştir. Ayrıca Resmi Gazete’de yayınlanan 2012/16 sayılı Karayolları Genel Müdürlüğü genelgesinde, “gazilerimiz, kartlarını gösterdikleri takdirde kamu kurumlarına ait otoparklardan ücretsiz olarak yararlanacaktır, denmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Burulaş’ ait Budo deniz otobüslerinden ücretsiz yararlanamayan, ayrıca yine kimlik kartlarını ibraz ettikleri halde Burulaş’a ait otoparklardan ücretsiz yararlanamayan gazilerimiz adına İçişleri Bakanlığı’na soru önergemizi vermiş bulunmaktayız. Ulaştırma Bakanlığı’na da ayrıca vermiş olduğumuz soru önergesinde, gazilerimizin indirimli seyahat haklarının ne oranda olduğu ve ne bunların nasıl denetlendiğini sorduk. Her iki soru önergemizin de takipçisi olacağız ve gelen cevapları kamuoyu ile paylaşacağız. Milletvekili Özkan, son olarak 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla başta Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyor ve günlerini kutluyorum, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, diyerek sözlerine son verdi.
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN, yaklaşan 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.

Şube Başkanı Muzaffer Uyar ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı Yüksel Özkan ile önemli açıklamalarda bulunuldu.

Görüşmede gazilerin, şehit ailelerinin ve yakınlarının hala çözüm bekleyen sıkıntılarını dile getiren Uyar, bugüne kadar bu konularda yapmış oldukları çalışmalardan söz ederek, geçtiğimiz Nisan ayında Gazilerimizin aralarındaki ayrımın giderilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne “Kanun Teklifi” sunan Milletvekili Yüksel Özkan’a Muharip Gaziler Derneği adına teşekkürlerini iletti.

Prof.Dr.Yüksel Özkan, Şehit Aileleri ve Gazilerimizin toplumda çok daha saygın bir yeri hak ettiklerini, dolayısıyla onların yaşamları boyunca maddiyattan da öte manevi olarak değerlerinin bilinmesi gerektiğini belirtti. Fırsat buldukça derneği ziyaret etmeye devam edeceğini vurgulayan Özkan, onların yaşamlarını kolaylaştırma adına atılacak her türlü adımda yanlarında olacağını sözlerine ekledi.

28/04/2021 tarih ve 2/3590 esas sayılı Gaziler ile Şehit ve Gazi Yakınlarının Şartlarının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ni TBMM’ye sunmuştuk. Her zaman olduğu gibi ilgili kanun teklifimiz rafa kaldırılmıştır. Bu durum şahsımdan ziyade, gazilerimizi bir hayli üzmüştür. Yeni yasama döneminde söz konusu kanun teklifimizin takipçisi olacağımızdan şüphe duyulmasın, dedi.  Yüksel Özkan sözlerine şöyle devam etti; Son günlerde şehit aileleri ve gaziler ile yapmış olduğumuz görüşmelerde, özellikle ulaşım alanında kendilerine ya da ailelerine tanınmış olan hakların fiilen uygulanmadığı konusunda görüşler tarafımıza bildirilmiştir. Hatta farklı il ve ilçe belediyelerinde uygulamada değişiklikler görüldüğü de bizlere ulaşmıştır.

4736 sayılı kanun hükümlerine göre, Şehit Aileleri, Gaziler ve yakınları belediyeler ve belediyeler tarafından kurulan şirketlere ait toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanırlar, denilmiştir. Ayrıca Resmi Gazete’de yayınlanan 2012/16 sayılı Karayolları Genel Müdürlüğü genelgesinde, “gazilerimiz, kartlarını gösterdikleri takdirde kamu kurumlarına ait otoparklardan ücretsiz olarak yararlanacaktır, denmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Burulaş’ ait Budo deniz otobüslerinden ücretsiz yararlanamayan, ayrıca yine kimlik kartlarını ibraz ettikleri halde Burulaş’a ait otoparklardan ücretsiz yararlanamayan gazilerimiz adına İçişleri Bakanlığı’na soru önergemizi vermiş bulunmaktayız.

Ulaştırma Bakanlığı’na da ayrıca vermiş olduğumuz soru önergesinde, gazilerimizin indirimli seyahat haklarının ne oranda olduğu ve ne bunların nasıl denetlendiğini sorduk. Her iki soru önergemizin de takipçisi olacağız ve gelen cevapları kamuoyu ile paylaşacağız.

Milletvekili Özkan, son olarak 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla başta Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyor ve günlerini kutluyorum, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, diyerek sözlerine son verdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetehalk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.